Sloga bolja od Inđije na prolećnoj premijeri
Ponovo po notama Nikole Đorđevića

Sloga (PM) – Inđija (Inđija) 2:1 (1:1)

Strelci: Đorđević u 2 i Ivić u 62 za Slogu, Vico u 9 minutu za Inđiju.

Stadion Sloge, Gledalaca 700, Sudija: Živković Aleksandar  (Niš) , pomoćnici: V. Đuričić, D.Dimitrijević, Žuti kartoni: Reljić, Ivanović, Ranković, Savić (Sloga), Jović, Kovačević, Simunović A. Simunović V.,Jovanović, Georgijević.

Crveni karton: NEMA.

Sloga (PM): Ranković, Đoković, Savić, Vlašić, Ivić, Veselinović (od 40.Ivanović) , Reljić , Antanasijević , Milošković (od 65 Petronijević) , Đorđević, Anđelković (od 52. Memedović).

Inđija: Knežević, Smiljanić, Vico, Kovačević (od 46 Simunović), Jović, Simunović, Todić ( od 67 Vujasin), Jovanović (od 81 Bosančić), Lemajić, Dmitrov, Georgijević.

Igarč utakmice: Nikola Đorđević (Sloga).

Prava prvoligaška utakmica na stadionu „Kraj Mlave“. Fudbaler Sloge pobedom su započeli takmičenje u prolećnom delu Prve lige Srbije. Petrovčani su od samog starta krenuli agresivno i već u drugom minutu, najbolji pojedinac na meču Nikola Đorđevi dovodi Slogu u vođstvo. Đoković se izborio za loptu na desnoj strani, odlično centrirao, a Đorđević glavom postiže pogodak.

Gosti su se odmah konsolidovali i već u devetom minutu Vico dobro šutira pored uspavanih odbranbenih igrača Sloge i postiže pogodak za 1:1. U nastavku igre Sloga ima više loptu u svom posedu ali ne dolazi do idealne prilike.

Drugo poluvreme u potpunosti pripada domaćinu, ulsakom Memedovića Sloga postaje agresivna i opasna u napadu. Na samom početku drugog dela Anđelković ne uspeva sa nekoliko metara da savlada Kneževića. U 62.minutu Nikola Đorđević prolazi po levoj strani, driblingom izbacuje protivničkog igrača iz igre, loptu ubacuje na peterac, gde sa nekoliko metara Memedović ne uspeva da je smesti u mreža ali na odbijenu loptu natrčava Ivić koji sa ivice šesnaesterca šalje projektil pod prečku Kneževića, 2:1 za Slogu.

Sloga je nastavila sa akcijama i imala nekoliko izuzetnih prilika da bi u trećem minutu nadoknade Đoković sa linije izbacio loptu i tako sprečio goste da iz Petrovca odnesu bod. Fudbaleri Sloge se trenutno nalaze na devetom mestu na tabeli sa 21 osvojenim bodom, a narednog vikenda gostuju poslednjeplasiranoj ekipi Radničkog 1926 iz Kragujevca.