Partizan ipak prejak za Slogu
Partizan preko Sloge u 1/4 finale kupa Srbije

Partizan: Kljajić, Stevanović (od 46' B. Ilić), Ćirković, Stanković, Petrović, Drinčić, Marković, A. Živković (od 77' Kojić), Ninković, Grbić (od 59' Luka), Škuletić.

Sloga (PM): Ranković, Mišić, Planić, Đoković, Veselinović, Stević, Stojanović, Lepojević (od 70' Vejnović), Antanasijević, Apija (od 80 Đorđević), Reljić (od 75 Rakić).

Vicešampion Srbije obezbedio je mesto među osam najboljih u nacionalnom Kupu Srbije nakon što je u zaostalom susretu 1/8 finala savladao Slogu iz Petrovca na Mlavi rezultatom 3:0 (1:0).

Vođstvo Partizanu doneo je Saša Marković, udarcem sa ivice šesnaesterca u 24. minutu.

Lepu akciju po desnoj strani izveo je Petar Grbić, kvalitetan centaršut po zemlji omogućio je usamljenom Markoviću da pogodi mrežu, a zasluge za gol idu i Škuletiću koji je preskočio loptu u toj situaciji. Umesto mreže gostiju najbolji napadač Partizana Petar Škuletić pogađao je stativu i dva puta golmana Rankovića, a golman Sloge istakao se i u 41. minutu kada je odbranio udarac Petra Grbića.

Početak drugog dela igre doneo je nešto agresivniju igru gostiju, a zahvaljujući Filipu Kljajiću Sloga nije stigla do izjednačenja u 58. minutu kada je Atanasijević tukao precizno u donji desni ugao.

Da u Humskoj neće biti iznenađenja postalo je jasno u 69. minutu kada Nikola Ninković koristi upotrebljiv centaršut Predraga Luke i postiže drugi gol za crno-bele. Samo pet minuta nakon drugog gola Partizan stavlja tačku na ovaj meč preko Petra Škuletića koji postavlja konačnih 3:0.

Fudbaleri Sloge jesu doživeli poraz od Partizana ali su dostojno reprezentovali svoj grad i pokazali da se u našoj okolini igra dobar fudbal. Fudbalere Sloge u nedelju od 13 časova na svom stadionu očekuje utakmica poslednjeg jesenjeg kola Prve lige Srbije kada u goste dolazi neugodna ekipa Proletera iz Novog Sada.