Vesti
16/04/2014
Sloga - Metalac 0:0 KRAJ
Derbi kola kraj Mlave

Utakmica je završena, derbi kraj Mlave je opravdao očekivanja samo ostaje žal što nije bilo golova.

90+2 minut dobar napad Sloge, Radovanovič šutira sa 20 metara a Đogatović čini paradu i izbacuje loptu u korner. Đogatović prema mišljenju novinara nosi titulu igrača utakmice.

84. minut žuti karton za igrača Zoricu iz Sloge.

81. minut sjajn pas Stojanovića za Krstića, ovaj izlazi sam na Đogatovića, malo iskosa i šutira preko gola.

78. minut utakmice izmena kod Sloge umesto Lepojevića u igri je Krstić.

68. minut prva izmena kod Sloge umesto Čukića u igri je Zakarija Suraka koji danas debituje za Slogu.

67. minut još jedan žuti karton za igrače Metalca, tačnije za Stojkovića.

63. minut druga izmena kod Metalca, umesto povređenog Đilasa u igri je Simović.

58. minut prva izmena na utakmici i to kod Metalca, umesto Dinčića u igri je Rodić.

55. minut utakmice igra se na sredini terena nema idealnih prilika ali je uočljivo da Sloga ima veći posed lopte.

Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena, još jednom ponavljamo Superligaški fudbal na stadionu kraj Mlave. 700 gledalac koji i pored kiše koja pada toko celog prvog poluvremena imali su šta i da vide samo je šteta što nije golova. Sloga - Metalac 0:0.

41. minut žuti karton za igrača Metalca Panića, zbog prekršaja posle koga je Stojanović ponovo centrirao, Đogatović bio nesiguran ali Apija nije uspeo da pogdi gol već samo protivničkog igrača.

39. minut utakmice, još jedna dobra prilika za Slogu, kombinovali su Čukić i Zorica, dobro odložili do Lepojevića koji šutira ali pravo u Đogatovića.

34. minut najbolja šansa za Slogu, Lepojević je nanizao nekoliko igrača Metalca, proigrao Apiju, ovaj iz prve produžio Zorici koji se našao sam ispred  Đogatovića, šutirao a ovaj odlično intervenisao i iz dva puta izbacio loptu u korner. Korner odlično izvodi Stojanović, pogađa kapitena Stevića i kada su svi loptu videli u mreži Mladenović loptu izbacuje sa gol linije.

31. minut dobar napad Sloge, Zorica je vratio povratnu Čukiću koji šutira i ponovo tik pored stative.

29. minut Metalac je bio u napadu po levoj strani, lopta je stigla do Đilasa koji je šutirao sa 18 metara, a Miloš Milinović još jednom izvaredno intervenisao i izbacio loptu u korner. Posel kornera ništa se značajno nije desilo.

27. minut ponovo sjajan šut Milana Stojanovića iz Sloge ali lopta odlazi tik iznad prečke.

23. minut odlična prilika za Slogu, centrirao je Milan Stojanović, a zamalo je bio kratak kapiten Stević i lopta je otišla pored gola.

18. minut utkmice igra se uglavnom na sredini terena, nema idealni prilika ali imamo prilike da u Petrovcu na Mlavi gledamo Superligaški fudbal

5. minut kakva šansa za Metalac. Osvojili su loptu igrači Metalca na sredini terena, do lopte je stigao Đilas, sjajno proigrao Diničića, ovaj izašao sam ispred Milinovića ali je Milinović još jednom pokazao da je spravom jedan od najboljih golamna Prve lige Srbije i Dinčiću uhvatio "živu" loptu.

Utakmica je počela.

Na stadionu kraj Mlave se očekuje početak derbi utakmice 23.kola Prve lige u kom petrovačka Sloga dočekuje Metalac iz Gornjeg Milanovca. U Petrovcu je tokom prepodneva padala kiša koje i dalje pada ali nešto slabijim intenzitetom, teren je mokar i klizav tako da će to umnogome otežati igračima da prikažu dobru igru. Publika polako pristiže na stadion ali sigurno će poseta biti daleko manja zbog ovakvog vremena.