Vesti
24/09/2013
Rizikom do tri boda
Petrovčani za riplija na Slanoj bari

Kraj Mlave zadovoljstvo na pretek.A kako i nebi kada su se pesmom vratili u Petrovac. Savladan je Proleter na svom terenu, ekipa koja u ovom prvenstvu nije znala za poraz. Crveni su u meču sa Proleterom do 63 minuta gubili sa 3:1 da bi igrači Sloge smogli

snage i hazaderskim potezom trenera Nenada Vanića poraz pretvorili u pobedu. Iz igre povlači Stanisavljevića, Stojakovića i Antanisijevića a ubacuje "perjanice "Mišića, Sprema i Lepojevića, rizikom osvojiti bodove ili pak doživeti teži poraz.
Rizikr se isplatio,sabili su domaćina na svoju polovinu i za 25 minuta postigli su tri gola što im je donelo nova tri boda sa gostovanja(3:4).

Nenad Vanić: „Preokret od 3:1 na 3:4 je dokaz da Sloga ima kvalitet.Igrači su pokazali da imaju karakter i da teren u gostima njima ne predstavlja veći problem protiv kvalitetnog Proletera koji kao i mi igra isključivo napadački fudbal. Zadovoljan sam igrom u drugom poluvremenu pa tako želim da igramo svih 90 minuta u narednim utakmicama.U to ne sumnjam jer imamo kvalitet za tako nešto, time bi doneli nove radosti našim navijačima jer su to oni zaslužili -istakao je vidno raspoložen trener Nenad Vanić.

Dosta igrača Sloge je oduševilo igrom sve prisutne na stadionu u Slanoj Bari,ali od svih se najviše istakao Vladimir Tufegdžić doskorašnji igrač OFK.Beograda. Tufegdžić je davao ton igri,nad njime je napravljen jedanaesterac,postigao gol u 60 minutu(3:2) vrativši Slogu u život a kod preostala dva podpomagao i poneo epitet igrača utakmice.
„ Očekivao sam pobedu i to se ostvarilo. Verovao sam da je našim promašajima protiv Kraljevčana došao kraj što se obistinilo. Neće biti ovo naša najbolja igra tek ćemo pružiti igre u narednim kolima jer imamo kvalitet a uigranost dolazi sa brojem utakmica. Igramo brzo u jakom tempu,c eo tok, pa belu zastavu
moraju da istaknu i najbolje ekipe,eto sada Proleter, Mladost, Borac,a i drugima se bolje ne piše.Sve u svemu Sloga ima ekipu za sam vrh Prve, obećavam, uveriće se mnogi, jer mi čvrsto ostajemo na zemlji i idemo korak po korak“ istakao je najbolji igrač susreta.