08/09/2013
PAO JOŠ JEDAN LIDER
Istorijska pobeda Sloge u Čačku

PRVA LIGA SRBIJE 4.kolo: BORAC - SLOGA(PM) 0:1(0:1)

Stadion kraj Morave, gledalaca 1500. Glavni sudija Ilija Brdar(Novi Sad), pomoćnici Matija Olajoš Nađ (Subotica) i Dušan Cvjetićanin(Sombor).

Strelac: Stojanović u 31.minutu iz jedanaesterca za Slogu(PM).

Žuti kartoni: Radanović, Maslać, Nikolić, Jeremić(Borac), Stojaković, Apia, Planić i Antanasijević (Sloga).

BORAC: Petrić, Boranijašević, Živković, Radanović, Maslać, Martinović(Milojević), Jovičić, Nikolić, Zoćević(Mašović), Jeremić(Pavićević) i Rašković.

SLOGA(PM): Milinović, Popović, Bosman, Mišić, Stević, Stojaković, Stanisavljević(Panić), Stojanović (Rakićević), Apia, Planić i Antanasijević.

Fudbaleri Sloge su uspeli da pobede favorizovanu ekipu Borca u Čačku. Pred oko 1500 gledalaca na stadionu kraj Morave Sloga je slavila  minimalnim rezultatom. Petrovčani su do vredne pobede stigli golom sa bele tačke u 31.minutu.

Počelo je sjajnom prilikom za Borac. Već u 1.minutu odbrana Sloge čini jedinu grešku na utakmici, ali Boranijašević ne koristi poklon pa lopta završava preko gola nakon šuta iz izuzetno povoljne pozicije. U 6.minutu Martinović je oprobao udarac sa nekih 20 metara, a Milinović vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. U 17.minutu pokušava i Maslać nakon udarca iz ugla, ali šutira pravo u golmana gostiju. Sloga prvi put preti u 27.minutu, kada Planić šutira glavom nakon kornera, ali pogađa spoljni deo mreže.

Presudni momenat utakmice se zbio u 31.minutu. Apia prolazi kraj Maslaća koji ga ruši, a Brdar pokazuje na belu tačku. Petrić je prozreo nameru Stojanovića, ali lopta završava u mreži za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena bez velikih prilika. Brdar potpuno opravdano pokazao na belu tačku u 31.minutu, fudbaler Borca su reklamirali penala posle starta nad Boranijaševićem u kaznenom prostoru gostiju.

U nastavku se očekivala inicijativa fudbalera Borca, ali su se gosti organizovano branili. U 52.minutu Stojanović je neprecizan iz dobre pozicije, pa lopta završava preko Petrićevog gola. U 59.minutu Jeremić šutira sa 16 metara, ali nema problema za Milinovića. Sloga je do gola mogla u 69.minutu, ali je Petrić sjajnom intervencijom zaustavio šut Stanisavljevića. U 77.minutu pokušava i Milojević sa 18 metara, a poslednju zanimljivu situaciju beležimo u 88.minutu kada odbrana gostiju blokira pokušaj Pavićevića.

Kraj utakmice je označio početak velikog slavlja gostujućih igrača i stručnog štaba, koji su stigli do treće pobede u prvenstvu.

''Ovo je za nas zaista velika pobeda, kojoj smo se potajno nadali. Borac je imao inicijativu i veći posed lopte, a mi smo do pobede stigli uz dosta sreće. Mislim da smo je i zaslužili jer su svi igrači dali maksimum. Borcu kao svom nekadašnjem klubu želim puno sreće u nastavku sezone i povratak u superligu gde mu je i mesto'' - nije krio zadovoljstvo trener Sloge Nenad Vanić.

''Najpre želim da čestitam gostima na pobedi. Nismo bili ni nalik timu koji je ostvario tri pobede bez primljenog gola. Jednostavno nam ništa nije polazilo od noge. Gosti su se organizovano i disciplinovano branili i na kraju zasluženo slavili. Ova utakmica je pokazala da Borac nije baš toliko superioran koliko se pričalo od početka sezone i da ćemo imati mnogo iskušenja do kraja prvenstva. Ne preostaje nam ništa drugo nego da izvučemo pouke i već na prvoj narednoj utakmici popravimo utisak. Žao mi je i zbog navijača koji su došli u velikom broju, a mi im se nismo odužili'' - rekao je trener Borca Dejan Vukićević. .